top of page

אדריכלות בתי יוקרה

את בתי היוקרה אנו רואים במקומות שונים בארץ והם ידועים באיכות הגבוהה, הלוקחת בהם חלק, כמו גם בקווים העיצוביים הייחודיים, המאפיינים אותם. יש משהו מיוחד מאד בבתי יוקרה, מעבר לפן הוויזואלי שבהם. הם מציעים לנו פינוק ופעמים רבות גם הזדמנות להגשים את החלומות ואת המאווים המאוד מסוימים שלנו.

אדריכלות בתי יוקרה שונה במהותה מאדריכלות בתים אחרים, שכן היא נותנת דגש לכל אותם מאפיינים מיוחדים, הבאים, הלכה למעשה, בבית עצמו, בכל אחד מהחדרים. כל אלה, ההופכים את הבית שלנו למושקע ומסוגנן הרבה יותר.

 

מה כוללים שירותי אדריכלות בתי יוקרה?

 

 
שירותי אדריכלות בתי יוקרה כוללים מספר שלבים, שיחד יוצרים מבנה עם הרבה סטייל, מבנה יפה וגם פונקציונאלי מאד. בשלב ראשון של תהליך העבודה נערכת פגישה בין האדריכל או האדריכלית לבין הלקוח, על מנת להבין את צרכיו הנקודתיים, את רצונותיו ואת החלומות שלו, אותם ירצה להביא לידי ביטוי במבנה עצמו במהלך הפגישה הזו ידונו שני הצדדים בצרכים הנקודתיים של דיירי הבית, מי הם, בני כמה הם, בכמה נפשות מדובר ומהו אורך החיים שבה מעוניינים, ובהמשך יילקחו בחשבון פרמטרים חשובים לא פחות כמו האזור שבו צפוי להיבנות הבית, הסביבה, הבתים האחרים הצמודים לו, תנאיו הייחודיים של השטח ועוד פרמטרים אלה ואחרים, העולים וצצים תוך כדי מפגש ראשוני, הם אלה שיכתיבו את עבודת התכנון ויאפשרו לבעל או לבעלת המקצוע להמשיך לשלב השני.

 

בשלב הבא, לאחר שהובנו הצרכים והועלו בפני האדריכל או האדריכלית גם הרצונות, מתחיל שלב התכנון בפועל. אדריכלית בתי יוקרה או אדריכל ייקחו את הנתונים הראשוניים שנאספו בשלב המקדים לעבודת התכנון ויוציאו אותם אל הפועל בתכנון. שלב זה הוא שלב קריטי וחשוב מאד, שכן עתה אפשר לראות בפועל את אותם רעיונות שונים, תכנונים וסקיצות, הבאים לידי ביטוי על הנייר או על גבי מסך המחשב. בשלב התכנון ייתכן ויעלו לא מעט אתגרים, שלא עלו קודם לכן, ייתכן ויידרשו שינויים, תיקונים או שדרוגים לרעיונות מסוימים ובנוסף זה גם השלב לבחון יחדיו עד כמה אפשר להוציא לפועל את הכוונות הראשוניות כדי ליצור, בסופו של דבר, בית יוקרה נעים, חמים וגם מסוגנן.

 

 
בהמשך תידרש פנייה ועבודה מול בעלי תפקידים נוספים, לרבות יועצים מוסמכים שיעזרו במציאת הפתרונות הנכונים לבית.

 

למשל: יועצי מיזוג אוויר, אנשי מקצוע מנוסים בתחום החשמל והאינסטלציה ובאופן כללי בעלי מקצוע הרלוונטיים לתחום הבניה. עבודה משותפת עם בעלי מקצוע אלה תאפשר לייצר מענה כולל ונכון יותר, העונה על כל צרכי הדיירים.

 

 

למי מתאימים שירותי אדריכלות בתי יוקרה?

 

 

 
שירותי אדריכלות בתי יוקרה או עיצוב בתי יוקרה יכולים להתאים לכל אלה, המעוניינים לבנות בית חדש או לכל מי שרוצה לשפץ בית קיים. בין אם כדי ליצור מבנה חדש לגמרי ובין אם לשדרג אחד קיים, נדרשת מקצועיות רבה והבנת התחום.

 

כאשר בוחרים, למשל, לשפץ בית קיים, מתמודדים עם אתגרים ששונים מאד מאלה העולים בעת בניית בית חדש. יחד עם זאת, הרצון לייצר מבנה יוקרתי, מושקע ומסוגנן מאד הוא הקו המנחה, המשותף לשני מצבים אלה וכך גם הדרך להוציא זאת לפועל.

עבודת שיפוץ בית יוקרה דורשת גם היא תכנון אדריכלי מקדים ופעמים רבות יכולה להיות מורכבת במיוחד, ואף יותר מתכנונו ועיצובו של בית חדש

 

 

במה שונה עיצוב בתי יוקרה מבתים פשוטים וצנועים?

 

 

 
עיצוב בתי יוקרה וגם אדריכלות בתי יוקרה שונים באופן מהותי מעיצוב ותכנון בתים פשוטים וצנועים או אפילו דירות בבניינים. לבתי יוקרה יש כמה מאפיינים ייחודיים, המבדילים אותם מבתים אחרים. ראשית, הגודל. בתי יוקרה יהיו לרוב גדולים בהרבה מבתים אחרים, הם יכולים להיות עם מפלס אחד בלבד על שטח גדול או עם כמה קומות. פעמים רבות תהיה צמודה להם גם גינה מושקעת, מטופחת ויפה ולפעמים גם בריכת שחייה.

 

בבתי יוקרה, בשל הרצון לתת מקום לאיכות הגבוהה, ייקחו חלק חומרי גלם איכותיים במיוחד, הידועים גם כיקרים מאד. במקרים מסוימים יהיה מדובר בחומרים נדירים יחסית, כמותם פחות מוצאים במחוזותינו או בכאלה שאינם פופולאריים כל כך.

 

 
נקודה נוספת, המאפיינת עיצוב בתי יוקרה ותכנונם האדריכלי קשורה בתקציב. כאשר פונים לשירותי אדריכלות בתי יוקרה כדי לקבל מענה מתאים התקציב, שאתו יוצאים לדרך, הוא גבוה מאד. וכאשר התקציב גבוה – האפשרויות, כך נדמה, הן אינסופיות. אם בתכנון בתים צנועים התקציב עשוי להיות נמוך יחסית, כאן הסיפור הוא אחר וסכומי הכסף המעורבים בכך הם גבוהים בהרבה. תודות לכך אפשר לפנות לבעלי מקצוע מסוימים, שיעזרו להוציא את הרעיון לפועל וגם לבצע רכישות רבות, ההכרחיות לשלב העיצוב.

 

בעוד שתכנון ועיצוב בתים צנועים ופשוטים עשוי להיות מוגבל במצבים מסוימים, הרי שבבתי יוקרה אין כמעט הגבלות והזרימה היא רבה יותר.

 

 

מה חשוב לבחון כשמחפשים אדריכלית בתי יוקרה?

 

 

 
אדריכלית בתי יוקרה חייבת להבין את צרכיו של הלקוח ואת רצונותיו הנקודתיים. תהליך העבודה הוא תהליך רגשי מאד, לא פחות ממקצועי, וככזו היא צריכה להביא אתה רגישות, אמפתיה ויכולת הכלה והקשבה. מדובר בעבודה מאתגרת מאד, שכן בתי יוקרה הם גדולים וגם יכולים להיות מורכבים מבחינה מבנית. ניסיון, ידע ורמת מקצועיות גבוהה מאד הכרחיים לטובת העניין וחשוב מאד לבחון אותם מראש כשמחפשים אדריכלית בתי יוקרה שתבצע את העבודה

 

 

 
זקוקים לשירותי עיצוב פנים בתל אביב, בין אם מדובר בבניית בית פרטי חדש ובין אם בשיפוץ? מקצועיות, שירות ברמת גבוהה ומענה מתאים לכל צורך הם פרמטרים שחשובים לכם

 

רז עיצוב פנים הוא המקום הנכון לפנות אליו. לצד 13 שנות ניסיון, אנו מביאים אתנו את היכולת לשלב בין פונקציונאליות לסטייל, כדי שתוכלו ליהנות מבית יוקרה נוח, מסוגנן וגם נעים. לפרטים אודות שירותינו, צרו אתנו קשר בטלפון 053-2778455. נשמח לעמוד לרשותכם ולהציע לכם שירות בהתאמה מלאה

bottom of page